Det enkleste bunkerslaget i golf

Det finnes flere måter å komme ut av en bunker på. I denne utgaven av Titleist-tipset viser Jørn Johnsen deg den aller enkleste.

det-enkleste-bunkerslaget-i-golf


JØRN JOHNSEN: Viser hvor enkelt et bunkerslag kan utføres.

det-enkleste-bunkerslaget-i-golf

Se også: Tidligere Titleist-tips

Titleist-tipset presenteres i samarbeid med Titleist, markedsleder innen golfballer.

Jørn Johnsen er pro på ToppGolf-senteret i Bærum, der 33-åringen har trent en rekke tourspillere siden 2007.

Det er mye som skiller tourspillerne og oss vanlige hackere, og det meste av det de gjør kan vi bare drømme om å få til.

Noe av det proene gjør kan imidlertid også vi plukke opp. Som at det er flere måter å spille bunkerslag på enn den tradisjonelle med å åpne både stancen og køllebladet.

Dersom bunkerkanten ikke er for høy kan du fint slå et slag som er nesten helt likt et vanlig slag du ellers slår på banen.

I dagens utgave av Titleist-tipset viser Jørn deg hvor lett det kan gjøres. Og du får selvfølgelig størst utbytte av tipset dersom du trener på disse slagene.

Proene bruker 70 prosent av treningstiden på nærspill. Det bør du også gjøre.

Lykke til!

Kommentarer

  • Del Golferen.no på:

  • Aktuelle turneringer

  •  

  • PGA Tour: Memorial Tournament med Viktor Hovland ( 1. - 4.juni)

    Korn Ferry Tour: UNC Health Championship presented by STITCH med Ktistoffer Ventura ( 1. - 4.juni)

    DP World Tour: Porsche European Open med Kristian Krogh Johannessen ( 1 .- 4.juni)


    Challenge Tour:
    D Real Czech Challenge med Jarand Arnøy og Elias Bertheussen ( 1. - 4.juni)

    LET: HelsingborgOpen : med Silje Torvund Ohma (a), Maiken Bing Paulsen, Madelene Stavnar, Marianne Skarpnord, Renate Grimstad og Maiken Bing Palsen og Karoline Lund ( 2. -4. juni)

    LPGA: LMizhuho Americas Open ( 1. - 4.juni)

    lNordic League : Gamle Fredrikstad Open med 38 nordmenn ( (23 -28.mai )


  •  




  • Golferen.no på YouTube

    Jørgen Hillås Slå sanden ut av bunkeren

    Bestemødrene på Evje

    Order of Merit besøker Gamle Fredrikstad GK

    Lommedalens grønne lunge

    Mange meter å hente med tilpasning av driveren

  • NGF: Norwegian Paragolf Open (Para Norgescup #3) Kongsvingers GK (.- 13.-14. . august)

  • Golferen.no

    Papaya Media

    Saltboveien 25

    1560 Larkollen

    Redaksjonen

    +47 920 25 820

    tips@golferen.no

    Nyhetsbrev

    Meld deg på Golferen.nos nyhetsbrev
    * Påkrevet

    Ansvarlig redaktør: Jan E. Espelid | Teknisk drift: Papaya design & marketing AS | Tips redaksjonen: tips@golferen.no

    Ansvarlig redaktør: Jan E. Espelid | Annonsesalg: Pernille ter Jung Andreassen | Teknisk drift: Sorenso as | Tips redaksjonen: tips@golferen.no

    Golferen.no utgis av Papaya Media, org.nr. 915 995 187. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2004–2018 © Papaya Media. Golferen.no redigeres i henhold til Vær Varsom-plakaten og Redaktørplakaten.