Morten Hagen tilbake i sirkuset

Morten Hagen spilte sin første eliteturnering på sju år. Debuten endte i delt ellevteplass i Norgescup på Miklagard.

morten-hagen-tilbake-i-sirkuset


TILBAKE ETTER SJU ÅR: For sju år siden la Morten Hagen opp som tourspiller på Nordic League og Challenge Tour. I helgen var han tilbake med ellevteplass i Norgescup på Miklagard.

Fram til 2006 spilte han på challengetouren, og tilhørte en håndfull norske golfspillere med seier på en av de internasjonale tourene. Av mange ble han sett på som en av de største talentene i landet.

Men i 2006 fikk han nok, og puttet køllene på hylla. Der ble de liggende fram til i fjor. Nå har 38-åringen ble flere NM-titler i bagen, fått lysten på turneringsspill. Han har derfor søkt om å få tilbake amatørstatusen.

— Jeg har en sønn på 10 år som er blitt ivrig til å spille, og i fjor ble jeg med litt selv også. Etter å ha gjort noen endringer på svingen, og fått noen konkrete oppgaver å jobbe med, synes jeg det ble moro igjen, sier Hagen.

Kvalifiserte seg

Etter å ha kvalet inn til norgescupspill, stilte Hageb til start i norgescupen på Miklagard i helgen. Der endte det i en delt ellevteplass med +7. Ni slag fram til vinner Jonas Guriby Dahl.

—M Det var gøy å være med, og spennende å kjenne på turneringsnervene igjen.

— Jeg var veldig nervøs før førsterunden, menn det slapp etter noen få hull. Etter det var jeg mer tent enn nervøs, sier han.

Hva det blir til videre er usikkert. Bortsett fra at det blir flere turneringer.

— Neste oppgave nå er lag-NM for Vestfold GK. Hvis alle er i form, og har dagen tror jeg vi skal være med å sette preg på mesterskape

— Og hva er videre planer?
— Ikke noe mer konkret enn at jeg har lyst til å spille flere turneringer, sier Hagen, som delte ellevteplassen med en annen tidligere tourspiller, Martin Dahl.

Nytt miljø

— Det var mange nye spillere som jeg ikke kjenner. Forskjellen fra nå til tidligere er at nivået virker å være jevnere, fortsetter Hagen.

— Avstanden fram til toppen er vanskelig å si så mye om. Flere av landslagsspillerne spilte ikke denne norgescupen.

Hagen var fornøyd med deler av spillet:
— Utfordringer er å få satt det sammen til en bra score.

Foreløpig er Hagen inne i en karantenetid på to år før han kan bli fullverdig amatør.

Det blir han først i desember 2014.

Resultater fra norgescupen på Miklagard.
Menn

1.
DAHL, Jonas Guriby, Bærum Golfklubb – 2

2.
PETTERSEN, Tobias Gressum, Borregaard Golfklubb -1

3.
SØBSTAD, Alexander, Byneset Golfklubb +1

T4
SCHJØLBERG, Mathias Lynne, Oslo Golfklubb +2
LEANDERSSON, Markus Faye, Oslo Golfklubb +2
JULLUM, Fredrik Hansen, Losby Golfklubb +2
LUND, Stian, Miklagard Golf +2

T8
CARLSEN, Christoffer, Haga Golfklubb +3
BERTRAM, William, Stavanger Golfklubb +3

10
BERGAN, Morten Emil Eriksrud, Norsjø Golfklubb +6

T11
FREMSTAD, Ole, Byneset Golfklubb +7
GJESTEBY, Andreas, Drammen Golfklubb +7
DAHL, Martin Urstein, Haga Golfklubb +7
HAGEN, Morten, Vestfold Golfklubb +7
SANDVOLL, Lars Mjeldheim, Fana Golfklubb +7

Kvinner
1.
JÆGER, Katerina, Stavanger Golfklubb +5

2.
HERAMB, Veslemøy Kontorp, Atlungstad Golfklubb +6

3.
STERUD, Saskia, Oslo Golfklubb +8
4.
RAMBJØR, Guro Kristin, Bærum Golfklubb +10

5.
WOIE, Karoline, Stavanger Golfklubb +11

T6
LOENNECHEN, Julie, Nøtterøy Golfklubb +12
HAGEN, Ingrid Sæther, Oslo Golfklubb +12

Kommentarer

  • Del Golferen.no på:

  • Aktuelle turneringer

  •  

  • PGA Tour: World Golf Championships-Dell Technologies Match Play Med Viktor Hovland( 22. -26. mars )

    D P World Tour Jonsson Workwear Open med Kristian Krogh Johannessen ( 23. -26. mars )

    Korn Ferry Tour:
    Club Car Championship at The Landings Golf & Athletic Club med Kristoffer Ventura ( 23. -26. mars )

    LPGA; Drive On Championship med Celine Borge ( 33.-26. mars )



  •  




  • Golferen.no på YouTube

    Jørgen Hillås Slå sanden ut av bunkeren

    Bestemødrene på Evje

    Order of Merit besøker Gamle Fredrikstad GK

    Lommedalens grønne lunge

    Mange meter å hente med tilpasning av driveren

  • NGF: Norwegian Paragolf Open (Para Norgescup #3) Kongsvingers GK (.- 13.-14. . august)

  • Golferen.no

    Papaya Media

    Saltboveien 25

    1560 Larkollen

    Redaksjonen

    +47 920 25 820

    tips@golferen.no

    Nyhetsbrev

    Meld deg på Golferen.nos nyhetsbrev
    * Påkrevet

    Ansvarlig redaktør: Jan E. Espelid | Teknisk drift: Papaya design & marketing AS | Tips redaksjonen: tips@golferen.no

    Ansvarlig redaktør: Jan E. Espelid | Annonsesalg: Pernille ter Jung Andreassen | Teknisk drift: Sorenso as | Tips redaksjonen: tips@golferen.no

    Golferen.no utgis av Papaya Media, org.nr. 915 995 187. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2004–2018 © Papaya Media. Golferen.no redigeres i henhold til Vær Varsom-plakaten og Redaktørplakaten.