Listen over Norges klubbmestere

Hvem ble klubbmester i Oslo? Eller i Alta? Hvem vant på Voss? Hvor ble Anders Engell klubbmester? Eller bestekompisen til Henrik Bjørnstad? Vi gir deg Klubbmesterguiden 2013.

listen-over-norges-klubbmestere


TO BLANT MANGE: Vi lar Daniel Envall og Mette Kyrvestad Ljåstad fra Tyirfjord representere de mange hundre klubbmesterne. Envall ble i helgen mester for sjuende gang, og femte gang på rad, Ljåstad for andre.

listen-over-norges-klubbmestere


BLE MESTER PÅ GRØMO: Challengtour-spilleren Anders Engell tok klubbmestertittelen i Grønmo GK.

listen-over-norges-klubbmestere


BLE MESTER I OSLO: LPGA-spiller Marita Engzelius ble klubbmester hjemme på Oslo GK.

listen-over-norges-klubbmestere



Oppdatert mandag 2. september klokken 12.20

24.-25. august var den store klubbmesterskapshelgen landet rundt, mens noen gjorde unna mesterskapet forrige helg. I et 20-talls klubber spilles mesterskapet i løpet av de nærmeste ukene.

Under finner du klubbmesterne, eller status om når mesterskapet skal spilles, i 160 norske golfklubber.

Kvaliteten på feltet varierer i de ulike klubbene, men prestisjen er alle steder den samme: Klubbmestertrofeet er det gjeveste hos dem alle.

Kjentfolk i kø

Resultatlistene land og strand rundt inneholder en rekke kjente navn i Golf-Norge.

Blant våre aktive tourspillere ble Anders Engell klubbmester på Grønmo mens Marita Engzelius stakk av med tittelen i Oslo.

Våre beste amatører hentet seieren på Byneset ved Ole Fremstad, ved Daniel Øverås i Ålesund og Marthe Wold og Sondre E. Ronold i Stavanger.

Videre ble Sandra Nordaas mester i Drøbak, Vetle Marøy i Bergen, Lene Hafsten-Mørch i Asker og Anne Elisabeth Næstvold i Bærum. Bare for å nevne noen.

Blant tidligere tourspillere ser vi at Morgen Hagen ble klubbmester i Vestfold og Line Berg i Soon.

Farmen-stjernen, og pro, Morten Emil Bergan ble klubbmester i Norsjø, mens ex-landslagsspiller Rachel Raastad tok tittelen på Kjekstad.

Klubbproene forsynte seg godt

Skjebergs tidligere headpro, pensjonisten Per Aarum, var kanskje den som imponerte mest blant klubbproene ved å bli klubbmester i en alder av 64 år!

Blant andre proer legger vi merke til at Thomas Hansen ble klubbmester på Østmarka, Eivind Jordell på Hauger og Boris Christov på Losby.

Også blant proene ble Stian Lund mester på Miklagard, Frank Tømmervik på Re, Pål Rune Kristoffersen på Utsikten, Thor Bøckmann i Gamle Fredrikstad og Robert Moen på Tjøme.

Mens altså Henrik Bjørnstads bestekompis, Soon-pro Rolf Harald Solberg, ble klubbmester hjemme på eget gress.

Se den komplette listen over klubbmesteres under. Golferen.no gratulerer!

Klubbmestere 2013

Alsten GK: Mangler info
Alta GK: Olav Trondsen og Silje Johansen
Arendal og Omegn GK: Ofeigur Johann Gudjonsson og Karoline Stormo
Asker GK: Geir Ottar Askvik og Lene Hafsten-Mørch
Askim GK: Martin Moen Helgestad og Wenche Tegelborg
Atlungstad GK: Simen Falck Larsen og Emilie Helen Kvamme
Aurskog-Finstadbru GK: Jimmy Heimer og Lene Torgersbråten
Austårtt GK: Rikhard Klein og Sonja Hemmingby
Ballerud GK: Sander Øverli Henden og Gessarin Bjørnebye
Bamble GK: Lars A. Berge
Bergen GK: Vetle Marøy og Renate Hjelle Grimstad
Bjørnefjorden GK: Alexander Heggland og Mia Helen Hansen Hjelle
Bjaavann GK Kristiansand: Gordon John Murray og Kari Hefte
Bodø GK: Pål Småvollan Hansen og Liv-Grethe Sen Birkelund
Borre GK: Anders Lie Kareliussen og Anne Kari Jahnsen Vilnes
Borregaard GK: Espen Henriksen
Byneset GK: Ole Fremstad og Eva Helen Angvik-Kristiansen
Bærum GK: Knut Alexander Schiager og Anne Elisabeth Næstvold
Drammen GK: Bernhard Jahnsen og Maiken Bing Paulsen
Drøbak GK: Ole Jørgen Skatter og Sandra Nordaas
Egersund GK: Mads Meling Iversen og Mia Skandsen Hovland
Eiker GK: Arne Selbo Larsen og Solveig Slettevold Skarset
Ekholtbruket GK: Mangler info
Elverum GK: Terje Gundersen og Tove Grafsrønningen Rønsberg
Fana GK: Øyvind Bjørnestad og Cecilie Kahrs Skaale
Fet GK: Cato Burhol og Anne Kristin Aamodt
Frosta GK: Harald Huglen og Hege Kvamme
Gamle Fredrikstad GK: Thor Bøckmann og Sairung Ruud
Garder GK: Spilles 18. september
Geilo GK: Spilles 15. september
Gjerdrum GK: Inge Hage og Susanne Jonsson
Gjersjøen GK: Runar Gerhardsen og Eli Bergersen
Gjøvik GK: Pål Sønsteby
Grenland GK: Bernt Håvard Olsen og Birgit Pedersen
Grimstad GK: Bjørn Engh og Ingvild Wangensteen Liim
Grini GK: Lasse Berggren og Kristina Benedicte Slørdahl Furre
Groruddalen GK: Miguel Fernandes og Eli Bjørnevik
Grønmo GK: Anders Engell og Cahtarina Hovind
Hafjell GK: Kristoffer Lie og Camilla Bystadhaugen
Haga GK: Andreas Cheng
Hakadal GK: Jostein Engebretsen og Anna Dønnestad
Halden GK: Alexander Hermansen
Hallingdal GK: Sigurd Hagen og Aud Torill Sæbø
Hammerfest og Kvalsund GK: Ove Holmgren og Anne Grete Planting
Hardanger GK: Spilles 8. september
Harstad GK: Paul Lund og Brit Oshaug
Haugaland GK: Joar Borge og Liv Namtvedt
Hauger GK: Eivind Jordell og Vibeke G. Fængsrud
Haugesund GK: Roger Bergmann og Laila Håkull
Helgeland GK: Thor Gunnar Jahrnæs og Ellen Bromstad Myrvold
Hemsedal GK: Svein Ole Intelhus og Merete Haugo
Herdla GK: Tony Kristensen og Vibeke Olsen
Hitra GK: Spilles 7. september
Hof GK: Lars-Johan Wåden Tandberg og Anne Ki Klementsen
Holtsmark GK: Henrik Franck og Guro Davis-Tewes
Hovden GK: Einar Olsen og Karoline Ellingsberg
Hurum GK: Gregers Hellum og Lotte Carita Berger
Huseby & Hankø GK: Michael Skyum og Laila Hansen
Hvaler GK: Lars Erik Kristiansen og Turid Thomsen
Hvam GK: Ole Kristian Ensrud-Skraastad og Stine Fossum Wenger
Imjelt Pitch & Putt: . Mangler info
Jæren GK: Jonas Øvestad
Karasjok GK: Mangler info
Karmøy GK: Pål Haugen og Sissel Knutsvik Vik
Kjekstad GK: Mats Heien og Rachel Raastad
Klæbu GK: Robert Hagstrøm og Pia Bjordal
Kongsberg GK: Jørn Walter Kristiansen og Kristine Andersen Rosted
Kongsvinger GK: Eskel Gulli Hansen og Guri Haug
Kragerø GK: Stefan Samuelsen og Marit Strømme
Kristiansand GK: Marius Rosvold Andersen og Elisabeth Larsen Homme
Kristiansund og Omegn GK: Thomas Husvæg og Anna Rita Hole
Krokhol GK: Per Frode Haugen og Stine Torgersen
Kvinnherad GK: Ove Tungesvik og Aslaug Beathe Lervik Knutsen
Land GK: Henrik Stenseth Engebakken og Jorun Odny Skotheim
Larvik GK: Martin Maugli Sørensen og Janne T. Lisether
Lillestrøm GK: Anders Dammen og Irina Batuyeva
Lofoten GK: Lars Magnussen og Tone Markussen
Lommedalen GK: Ørjan Skyrud og Hege Jeanette Friling Nilbrink
Losby GK: Boris Alexander Christov og Karoline Lund
Lærdal GK: Ole Mo Hiller og Ubonrat Lindsteg
Lønne GK: Øyvind Nilsen og Tine Fehn Hovden
Mandal GK: Simen Jørgensen og Turid Røksland
Meland GK: Philip Keul og Kristin Simonsen
Miklagard GK: Stian Lund og Ylva Johnsen
Mjøsen GK: Martin Korpberget Bjørke og Alis S. Sørlie
Molde GK: Eias Hustad Birkeland og Anna Hustad Birkeland
Moss og Rygge GK: Brede Svarem og Frida Sophie Johannessen
Mørk GK: Jørn Brynildsen og Gro Bøhle
Namdal GK: Ove Lidbom og Mona Solum Galguften
Namsos GK: Bernt Engstrøm og Janne Bugge
Narvik GK: Caspar Michael Tingvoll Bolle og Jenny Martine Bolle
Nesbyen GK: Stein R. Giske
Nes GK 09: Bendik Harstad og Tina Marie Brekke
Nordfjord GK: Thomas Storøy og Linn Beate Leivdahl Rye
Nordhaug GK: Oskar Eriksson og Annemleke Faarlund
Nordvegen GK: Jostein Fossum og Anna Hestvik
Norefjell GK: Øystein Myrhaug og Reidun Svendsen
Norsjø GK: Morten Emil Bergan og Marie Ada Syvertsen
North Cape GC: John Arve Rognmo og Eli Marianne Johansen Rognmo
Nøtterøy GK: Ola Martin Davanger og Isabel Alamo
Ogna GK: Glenn Undheim og Åse Erevik
Onsøy GK: Jan Terje Johansen
Oppdal GK: Øyvind Pawlik
Oppegård GK: Geir Kåre Halvorsen Moum og Michelle Forsland
Oslo GK: Jarle Kaldestad Volden og Marita Engzelius
Oustøen GCC: Jeppe Nielsen og Anka Andresen
Polarsirkelen GK: Richard Kvtivær og Gry Berit Eriksen
Preikestolen GK: Jan Erill Jøssang og Solveig Eie Børkja
Randaberg GK: Espen Thomassen og Bente Rinaldo
Rauma GK: Åge Herje og Dagny Brevik
Re GK: Frank Tømmervik og Britt Alsterberg
Ringerike GK: Spilles 7. -8 .september
Rygge Flystasjon GC: Yngve Flåskjer
Røros GK: Endre Sandbakken
Salten GK: Spilles 7. -8 .september
Sandane GK: Kjell Arne Jakobsen og Nyfrid Eide
Sande GK: Karl Ehoniemi og Wenche Utheim
Sandefjord GK: Karl Fredrik Johannessen og Irena Moen
Sandnes GK: Marcus Eidelöf og Elin Malde
Selbu GK: Tore Evjen
Selje GK: Bjørn Tore Larsen og Anne Marie Dahl
Skei GK: Anton Olstad og Elin Dalby Johansen
Ski GK: Robin Jun Rasch og Tove Mjelstad
Skjeberg GK: Per Aarum og Synne Lauritzen
Smøla GK: Mangler info
Sola GK: Tom Børresen og Susanne Jepson
Solastranden GK: Paul Inge Appfjell og Ingird Sternhoff
Solum GK: Spilles 7. -8 .september
Soon GK: Rolf Harald Solberg og Line Berg
Sorknes GK: Simen Østnor og Taran Haugbråten Rustad
Sotra GK: Lars Erik Løvaas og Julie Hovland
Stavanger GK: Sondre E. Ronold og Marthe Wold
Steinkjer GK: Sivert Sende Skotvold og Marie Nielsen Høgmoen
Stiklestad GK: Petter Røstad Olsen og Lise Gunn Fanakrå
Stjørdal GK: Frode Bostad og Tone Tangstad
Stord GK: Arnold Karlsen og Liv Ingrid Grov
Stranda GK: Lars Helge Overvoll og Anette Helstad
Stryn GK: Mangler info
Sunndal GK: Dagfinn Rolfseng
Sunnfjord GK: Dan Nygård og Ingrid Stavang
Sunnmøre GK: Ole Flø og Dorothee Brandt
Surnadal GK: Emil Naterstad
Tingvoll GK: Mangler info
Tjøme GK: Robert Moen og Kirsten Abrahamsen
Tromsø GK: Marcus Fredrik Dons og Beate Karlsen
Trondnheim GK: Christian Floer og Andrea Hjellegjerde
Trysil GK: . Tony Haugen
Tyrfjord GK: Daniel Envall og Mette Kyrvestad Ljåstad
Ullensaker GK: Tarjei Nerdal og Torild Gustavsen
Utsikten GK: Pål Rune Kristoffersen og Melissa Johnson
Valdres GK: Øystein Buene og Grethe Smith
Vanylven GK: Alexander Brekke
Varanger GK: Ståle Karlsen og Randi Evjen Angell
Vesterå;len GK: Robin Næssog Ellen Engkrog
Vestfold GK: Morten Hagen og Celine Borge
Vildmarken GK: Spillles 6. september
Volda GK: Ole-Magnus Orlien og Mari Chluba
Voss GK: Lars Stalheim Pedersen og Randi Østvik
Østmarka GK: Thomas Hansen og Lisbet Torov Haugen
Ålesund GK: Daniel Øverås og Gerd-Evy Slinning

Kommentarer

TAGS:

  • Del Golferen.no på:

  • Mest lest

  • Aktuelle turneringer

    European Tour: BMW PGA Championship  med Viktor Hovland (19. – 22. september)
    PGA Tour: Sanderson Farms Championship  (19. – 22. september)
    PGA Tour Latinoamerica: Sao Paulo Golf Club Championship  med Andreas Halvorsen (19. – 22. september)
    European Tour Q School:  First Stage Section C Ebreichsdorf  med Aksel Olsen (18. – 21. september)
    European Tour Q School:  First Stage Section C Stoke  med Jarand Arnøy og Kevin A. Wright (18. – 21. september)
    Nordic League: Willis Towers Watson Masters  med åtte nordmenn (18. – 20. september)
    LET: Lacoste Ladies Open de France med Marianne Skarpnord og Tonje Daffinrud (19. – 22. september)
    Senior: The Women’s Senior Championship med Jannicke Nielsen Bakken og Ingrid Marie Marten (18. – 20. september) 
    College: USA Intercollegiate med Malena Austerslått, Thea Wakwford-Wesman, Caroline Berge og Julie Hovland (14. – 16. september) 
    College: Mercedes-Benz Intercollegiate med Karoline Stormo (16. – 17. september)
    College: WSU Cougar Cup med Tomine Bjerkelo (16. – 17. september)
    College: MSU Greenbrier Invitational med Katrine Tønnesen (16. – 17. september)
    College: ANNIKA Intercollegiate me dSandra Nordaas og Emilie Øverås (16. – 18. september)
     

  • Youtube

  • Golferen.no

    Papaya Media

    Saltboveien 25

    1560 Larkollen

    Redaksjonen

    +47 920 25 820

    tips@golferen.no

    Marked

    Margaret Kallevig

    +47 907 58 101

    margaret@papaya.no

    Nyhetsbrev

    Meld deg på Golferen.nos nyhetsbrev
    * Påkrevet

    Ansvarlig redaktør: Jan E. Espelid | Teknisk drift: Sorenso AS | Tips redaksjonen: tips@golferen.no

    Ansvarlig redaktør: Jan E. Espelid | Annonsesalg: Pernille ter Jung Andreassen | Teknisk drift: Sorenso as | Tips redaksjonen: tips@golferen.no

    Golferen.no utgis av Papaya Media, org.nr. 915 995 187. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2004–2018 © Papaya Media. Golferen.no redigeres i henhold til Vær Varsom-plakaten og Redaktørplakaten.