
GLEDER SEG: Suzann Pettersen blir mamma til høsten. Flyforbud fra legen gjør at hun ikke har kunnet starte LPGA-sesongen. Foto: LET
Mysteriet rundt hvorfor Suzann Pettersen ikke har spilt denne sesongen er løst, og spekulasjonene kan avblåses: Hun er gravid, i god form, men har fått flyforbud av legene.
Tirsdag morgen sendte manageren til Tutta, Lars Gilleberg, følgende epost til pressen:
Suzann Pettersen har som dere har fått med dere ikke startet opp LPGA-sesongen ennå. Det er også usikkert hvordan det blir denne sesongen da hun har fått forbud om å fly fra sin lege.
Årsaken til dette er overhode ikke farlig, men veldig hyggelig: Suzann og Christian skal bli foreldre til høsten.
De ønsker nå ro og har ingen kommentarer annet en at dette er både planlagt, passer perfekt med tanke på neste OL og ikke minst at de gleder seg veldig!