Drammen Golfbane havnet i skifteretten

HÅPER PÅ VIDERE DRIFT: Drammen Golfbane håper det kan bli mulig å å skaffe ny finansiering og drive golfklubben videre. Foto: Jan E. Espelid

På sin hjemmeside forteller golfklubben i Skoger sør for Drammen at selskapet begjærer oppbud. Klubben gikk til skifteretten mandag. Bobestyreren bestemmer over anleggets videre skjebne.

Drammen Golfklubb sier de vil komme i dialog om en eventuell videre drift, og skriver:

— Vi tror at bobestyreren ønsker å holde banen åpen for sikre verdiene i boet, og klubben vil aktivt arbeide for å få det til. Videre har vi undersøkt muligheten for en mellomfinansiering av en drift i klubbens regi inntil kontingenter kommer inn, samt en mulig refinansiering av lån gjennom Kommunalbanken for å sikre en langsiktig og bærekraftig drift av klubb og bane. Vi har vært klare på at vi trenger penger for å få en helt nødvendig progresjon på banen og klubbhuset for å kunne sikre oss et attraktivt produkt.

En eventuell overtagelse av banen i klubbens regi vil kreve et ekstraordinært årsmøte, som vil bli innkalt med 14 dagers varsel.

— Vi er optimistiske, og vi håper og tror at medlemmene i Drammen Golfklubb stiller opp og er lojale mot klubben. Medlemmene er klubbens viktigste aktivum, og vi håper vi har dere alle med til neste år og i mange år fremover, avslutter styret i Drammen Golfklubb.

Drammen Golfbane-eier kan tape 12 millioner

Drammen Golfklubb

EIER 49 PROSENT: Daglig leder og styreleder, Kristoffer Steen, forteller at selskapet 3 Ganger Steen AS, som eier 49 prosent av aksjene i driftsselskapet, regner med å tape 12 millioner kroner på oppbudet i Drammen Golfbane. Foto: Jan E. Espelid

Drammen Golfbane eies med 51 prosent av golfklubben selv og 49 prosent av selskapet 3 Ganger Steen AS. Minoritetsaksjonæren oppgir til Drammens Tiende at de kommer til å tape 12 millioner kroner på konkursen.

– Vi stemte mot å begjære oppbud. Jeg har hatt møte med styreleder i golfbanen. Vi får se hva vi gjør, men det blir vanskelig å stanse oppbudsbegjæringen, uttaler Kristoffer Steen, daglig leder og styreleder i 3 Ganger Steen AS til Drammens Tidendes nettutgave (krever innlogging).

Se også: Klubbens hjemmeside

Kommentarer

  • Del Golferen.no på:

  • Aktuelle turneringer

  •  

  • PGA Tour: World Golf Championships-Dell Technologies Match Play Med Viktor Hovland( 22. -26. mars )

    D P World Tour Jonsson Workwear Open med Kristian Krogh Johannessen og Elias Bertheussen ( 23. -26. mars )

    LPGA; Drive On Championship med Celine Borge ( 33.-26. mars )



  •  




  • Golferen.no på YouTube

    Jørgen Hillås Slå sanden ut av bunkeren

    Bestemødrene på Evje

    Order of Merit besøker Gamle Fredrikstad GK

    Lommedalens grønne lunge

    Mange meter å hente med tilpasning av driveren

  • NGF: Norwegian Paragolf Open (Para Norgescup #3) Kongsvingers GK (.- 13.-14. . august)

  • Golferen.no

    Papaya Media

    Saltboveien 25

    1560 Larkollen

    Redaksjonen

    +47 920 25 820

    tips@golferen.no

    Nyhetsbrev

    Meld deg på Golferen.nos nyhetsbrev
    * Påkrevet

    Ansvarlig redaktør: Jan E. Espelid | Teknisk drift: Papaya design & marketing AS | Tips redaksjonen: tips@golferen.no

    Ansvarlig redaktør: Jan E. Espelid | Annonsesalg: Pernille ter Jung Andreassen | Teknisk drift: Sorenso as | Tips redaksjonen: tips@golferen.no

    Golferen.no utgis av Papaya Media, org.nr. 915 995 187. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2004–2018 © Papaya Media. Golferen.no redigeres i henhold til Vær Varsom-plakaten og Redaktørplakaten.