OPPDATERT: Listen over klubbmesterne 2018

klubbmesterne

KLUBBMESTERE 2018: Bente Unosen Sveinungsen og Kristoffer Taije Lie fra Hafjell GK var blant de mange som ble klubbmestere den siste helgen i august. Foto: Cathrine Lie

Det bor en klubbmester i oss alle, og det er få ting i golf som overgår å bli kronet til klubbens beste golfspiller. De to siste helgene har en rekke nye klubbmestere blitt kåret. SE HELE LISTEN

Listen over klubbmesterne oppdateres etterhvert som resultatene rapporteres inn til Golferens-redaksjonen fra norske golfklubber.

Som alltid varierer resultatene fra klubb til klubb. Den beste scoren som er innrapportert til redaksjonen hittil er av Marianne Skarpnord, som vant på -11 etter runder på 66 og 67 slag i Moss & Rygge GKs klubbmesterskap.

Listen over klubbmestere er satt opp alfabetisk etter klubb, og er ajour per tirsdag 3. september. Listen begrenses til klubbmesterne i den beste klassen. Hos endel spilles klubbmesterskapet i september. Noen klubber arrangerer ikke klubbmesterskap, og er derfor ikke tatt med på listen.

Send oss gjerne bilde av mesterne i din klubb til epost på tips@golferen.no.

Dette er klubbmesterne 2018

Alta GK: Heidi Johansen og Ken Ingebrigtsen

Arendal og omegn GK: Hannah Walle Hunter og Audunn Einarsson

Asker GK: Lene Hafsten-Mørch og Knud Andreas Krokeide

Atlungstad GK: Veslemøy Kontorp Heramb og Daniel Rønning

Askim GK: Renate Odland Thunem og Jonathan Jansen

Austrått GK: Karen S. Beaulieu og Oskar Bratlie

Ballerud GK: Louise Cesar og Kalle Korpela

Bamble GK: Ann Torild Flaten og Roar Kristiansen

Bergen GK:  Anita Sognnes og Ole Ramsnes

Bjaavann GK: Lisbeth Lunden og Mats Ege

Bjørnefjorden GK: Andrea Rød Tombre og Alexander Heggland

Borre GK: Siri Øvereng og Rolf Christian Lund

Bodø GK: Liv-Grethe Birkelund og Espen Anderson

Borregaard GK: Espen Henriksen

Byneset GK: Live Hope og Jakob Stølan Malvik

Bærum GK: Kristin Gunhildrud og Anders Myhre Harto

Dalane GK: Åse Støle og Odd Arne Øybakken

Drammen GK: Ine Kristiansen og Oliver Hereta

Drøbak GK: Catarina Lindvall Selstad og Jostein Ludvik Ryste

Eiker GK: Ruben Broz

Egersund GK: Møyfrid Hellvik og Arve Jensen

Elverum GK: Emilie Helene R. Kvamme og Sivert Sende Skotvold

Fana GK: Silje Torvund Ohma og Jarand Ekeland Arnøy

Fet GK: Rita Andresen og Henrik Sand

Frosta GK: Liv Hagnes og Idar Reinås

Gamle Fredrikstad GK: Lise Gunn Fanakrå og Ketil Holter Olsen

Geilo ILSpilles 5. september

Gjerdrum GK: Merete Barlaug Hansen og Henrik Farda

Gjersjøen GK: Gabrielle Drageseth og Robert Lindberg

Gjøvik & Toten GK: Kjersti Grini og Eirik Fritzvold Malones

Grenland & Omegn GK: Tove Mikkelsen og Fredrik Treborg

Grimstad GK: Maria Tønnessen og Bjørn Engh

Grini GK: Cathrine Høyer og Frithjof Rasmussen

Groruddalen GK: Reidun Svendsen og Roger Karlsen

Grønmo GK: Hanne Bjerk Larsen og Ross Robertson

Hafjell GK: Bente Unosen Sveinungsen og Kristoffer Taije Lie

Haga GK: Rachel Raastad og Petter Enger

Hakadal GK: Brit-Tove Myhre og Jostein Olsen

Halden GK: Kirsten Thorvaldsen og Alexander Hermansen

Hallingdal GK: Katinka Kjærem-Ellingsen og Bent Ellingsen

Hammerfest og Kvalsund GK: Spilles 8. og 9. september

Hardanger GKBle spilt 2. september, resultatene ikke publisert 

Harstad GK: Kjersti Mikkelborg og Espen Andre Hennigsen

Haugaland GK: Kjersti Underhaug Stødle og Even Dueland Jacobsen

Hauger GK: Åsa Gunilla Westman og Roger Boyesen

Haugesund GK: Hilde Engevik Jørgensen og Ørjan Reinertsen

Helgeland GK: Rita Granmo Karlsen og Johan Kilvær

Hemsedal GK: Torild Westerbø og Daniel Lillebø Markegård

Herdla GK: Janet Dyrstad og Petter S. Dale

Hinnøy GK: Albert Harald Kristensen

Hitra GK: Nina Larsen og Roger Athammer

Hof GK: Anne Ki Klemetsen og Lars Johan Wåden-Tandberg

Holtsmark GK: Wenche Utheim og Jørn Walther Kristiansen

Hovden GK: Grete Breivik og Ingemar Jegteberg

Huseby & Hankø GK: Elizabeth Vinter og Ola Dahl Jensen

Hvam GK: Gudfinnur Kleveland

Jæren GK: Bodil Kjær Nicolaisen og Jonas Øvestad

Karmøy GK: Sissel Knutsvik Vik og  Jørgen Falnes

Kjekstad GK: Tina Mazarino og Anders Kristoffer Fløistad

Klæbu GK: Ingerid K.A. Olsvik og Vetle Sæther

Kongsberg GK: Karin Johanne Letnes Aaker og Jørgen Lie Viken

Kongsvingers GK: Jonina Gudmundsdottir og Marcus Lundén

Kragerø GK: Marit Strømme og Jørn Simen Aabøe

Kristiansand GK: Anne Lise Flåt og Arne Sverre Salvesvold

Kristiansund og Omegn GK: Kari Lise Kongshaug og Andre Christian Keane

Krokhol GK: Stine Torgersen og Frode Haugen

Kvinnherad GKSpilles 8. og 9. september

Land GK: Henrik Stenseth Engebakken

Larvik GK: Ragnhild Skilbred og Magnus Kreken Randsted

Lillestrøm GK: Bente Nogva og Morten Lossius

Lommedalen GK: Liv Pernille Hubred og Terje Heiestad

Losby GK: June Bolme og Fredrik Hansen Jullum

Lærdal GK: Ole Kristian Øren

Lønne GK: Gerd Sissel Apeland og Øyvind Nielsen

Mandal GKSpilles 15. og 16. september

Meland GK: Ina Kristine Løkås og Bjørn Hage

Midt-Troms GK: Randi Lund og Morten Lund

Miklagard GK: Maria Elizabeth Javery og Torbjørn Johansen

Mjøsen GK: Kjetil Landgraff Ekern

Molde GK: Emma Heggdal Brevik og Lars Hurlen

Moss og Rygge GK: Marianne Skarpnord og Eirik Einmo Thomassen

(artikkelen fortsetter under bildet)

klubbmesterne

KLUBBMESTERSKAPENES BESTE RESULTAT: Europatour-spilleren Marianne Skarpnord gikk de to rundene i damenes klubbmesterskap hos Moss & Rygge GK elleve slag under par. Eirik Einmo Thomassen vant herreklassen. Foto: Moss & Rygge GK

Mørk GK: Tuva Marie Isebakke og Thomas Grendel

Namdal GK: Kenneth Opdal

Namsos GK: Tina Marie Brekke og Bendik Harstad

Narvik GK: Vibeke Grønvold og Frank Aanes Andersen

Nesbyen GK: Marianne Løvold og Ole Lie

Nes GK: Tina Marie Brekke og Bendik Harstad

Nordhaug GK: Gunnhild Naustdal og Paul Nilbrink

Nordvegen GK: Anna Marie Hestvik og Kjell Daniel Lervik

Norefjell GKSpilles 22. september

Norsjø GK: Silje Storhaug Kabbe og Mattias Andreasson

North Cape GC: Eli Rognmo og John Arve Rognmo

Nøtterøy GK: Kristina Tollefsen og Tom Røed Karlsen

Odda GK: Halla Bjørk Magnusdottir og Fredrik Gravdal

Ogna GK: Åse Erevik og Glenn Undheim

Onsøy GK: Amalie Therese Valle og Oskar Valle

Oppdal GK: Terje Dahlen

Oppegård GK: Caroline Sponheim og Rune Bøkeid

Oslo GK: Stina Resen og Herman Wibe Sekne

Oustøen G&CC: Benedikte von Krogh og Joachim Wahlstrøm

Preikestolen GK: Rebecca Sørbø og Eirik Alsvik

Randaberg GK: Berit Sjo Jørgensen og Sveinung Lein

Rauma GK: Svein-Åge Endrerud

Re GK: Torill Holt og Robert Moen

Ringerike GKSpilles 15. og 16. september

Rjukan GK: Morten Solrud

Røros GKSpilles 29. september

Romerike GKSpilles 8. og 9. september

Salten GK: Heather Hebbert og Torstein Mentzoni

Sandane GK: Sølvi Utheim og Karl Erik Utheim

Sande GK: Wenche Utheim og Svein Erik Laudal

Sandefjord GK: Julie Marie Skalleberg og Matthew Corney

Sandnes GK: Kari Sandvik og Gøran Sømme Haglund

Sauda GK: Bente Kristin Rafdal og Erik Husebø

Selje GK:  Anne-Marie Dahl og Reinhart Halsør

(artikkelen fortsetter under bildet)

SELJE GK: Klubbmestere Reinhart Halsør og Anne-Marie Dahl. Foto: Selje GK

Skei GKSølvi Riise og Anton Olstad

Ski GK: Tove Mjelstad og Alf Henrik Hansen

Skjeberg GK: Anne-Linn Fjærvik og Cato  Lauritzen

Sola GK: Franziska Sliper og Kristoffer Lode

Soon GK: Marianne Haugland og Hans Christian Haugen

Sorknes GK: Tove Havnø og Ketil Østnor

Sotra GK: Linda Fjell og Arnstein Vik

Stavanger GKSpilles 8. og 9. september

Steinkjer GK: Anne Kalvik og Jan Ove Dahl

Stiklestad GK: Bodil Eklo Trulsen og Fredrik Feragen Fossum

Stjørdal GK: Guri Ø. Kvalheim og Andreas Kjeldstad Berg

Stord GK: Liv Ingrid Grov og Øyvind F. Lie

Sunnfjord GK: Ewa Sonnesson og Jakob Stavang Stubhaug

Sunndal GK: Rune Nikolaisen

Sunnmøre GK: Janet Haukenes Gjerde og Per Bernt Aske

Surnadal GK: Tove Hilstad Garte og Bjørn Allan Troelsen

Tjøme GK: Nina Bjurhult og Casper Bjurhult Kennedy

Tromsø GK: Vigdis Flaat Sørra og Vergard Ramfjord Paulsen

Trondheim GK: Maria Helland og Sigurd Aune

Trysil GK: Roger Herold

Tyrifjord GK: Mette Kyrvestad Ljåstad og Daniel Envall

Ullensaker GK: Yvonne Berg og Per Rosegren

Utsikten GK: Lilly Trydal og Anders Jens Lund

Valdres GK: Grethe Smith og Øystein Buene

Vestfold GK: Madelene Stavnar og Sander Stavnar

Voss GK: Randi Espeland Østvik og Jonny Merkesdal

Østmarka GK: Wira Siduang og Thomas Hansen

Ålesund GK: Oda Sofie Kilsti og Aleksander Myklebust Bjørge

klubbmesterne

TYRIFJORD-MESTERE: Mette Kyrvestad Ljåstad og Daniel Envall sikret seg hver sin seier i klubbmesterskapet til Tyrifjord GK. Foto: Anne Jørgensen

Kommentarer

  • Del Golferen.no på:

  • Mest lest

  • Aktuelle turneringer

    European Tour: DP Tour Championship (15. – 18. november)
    European Tour Q-School: Finalesteget Lumine GC med Eirik Tage Johansen, Kristian Krogh, Aksel Olsen og Kristoffer Reitan (10. – 15. november)
    PGA Tour: The RSM Classic  (15. – 18. november)
    PGA Tour AustralAsia: Australian Open med Viktor Hovland (15. – 18. november)
    LPGACME Group Tour Championship  (15. – 17. november)

  • Youtube

  • Cxense Display
  • Golferen.no

    Papaya Media

    Saltboveien 25

    1560 Larkollen

    Redaksjonen

    +47 920 25 820

    tips@golferen.no

    Marked

    Margaret Kallevig

    +47 907 58 101

    margaret@papaya.no

    Annonser

    Margaret Kallevig

    +47 907 58 101

    margaret@papaya.no

    Annonseinformasjon

    Nyhetsbrev

    Meld deg på Golferen.nos nyhetsbrev
    * Påkrevet

    Ansvarlig redaktør: Jan E. Espelid | Annonsesalg: Pernille ter Jung Andreassen | Teknisk drift: Sorenso AS | Tips redaksjonen: tips@golferen.no

    Ansvarlig redaktør: Jan E. Espelid | Annonsesalg: Pernille ter Jung Andreassen | Teknisk drift: Sorenso as | Tips redaksjonen: tips@golferen.no

    Golferen.no utgis av Papaya Media, org.nr. 915 995 187. Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet 2004–2018 © Papaya Media. Golferen.no redigeres i henhold til Vær Varsom-plakaten og Redaktørplakaten.